Indywidualny chip tuning w Tarnowie

Czym jest chiptunning?

Wielu kierowców nie jest do końca zadowolonych z możliwości swojego silnika. Część osób tymczasem nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że ich silniki stać na wiele więcej – producenci, aby przedłużyć ich żywotność, specjalnie ustawiają elektroniczny sterownik silnika tak, by nie zużywał on zbyt dużych ilości paliwa. W samochodach posiadających taki właśnie sterownik można za pomocą specjalnego chipu zmienić jego ustawienia, czego skutkiem będzie podniesienie mocy silnika. Dzięki tej metodzie można poprawić osiągi samochodu nawet o dwadzieścia pięć procent, oszczędzając przy okazji benzynę.

Jak się to robi?

W samochodach, które posiadają sterownik silnika, chipowanie odbywa się poprzez umieszczenie w pamięci urządzenia nowego programu, który będzie dopuszczał wtryskiwanie większej ilości paliwa, dzięki czemu z kolei nasz samochód będzie wykorzystywał więcej mocy silnika. Warto jednak pamiętać o tym, że decydując się na tego rodzaju ulepszenie naszego auta, musimy koniecznie dbać o silnik, regularnie wymieniając olej i filtry. Ogromne znaczenie ma również jakość używanego przez nas paliwa – powinniśmy używać paliwa z pewnych stacji.

Chcesz poznać koszt chiptuningu dla Twojego pojazdu w danej wersji silnikowej? Zadzwoń i zapytaj a udzielę szczegółowych informacji 788 273 020 (Piotrek)

Tuning wykonywany jest metodą indywidualnej oceny stanu pojazdu oraz indywidualnego strojenia sterownika pod osiągi zadowalające właściciela. Wszystkie parametry i specyfikacja operacji są do ustalenia. Nie korzystam z powerboxów :)

Szybki kontakt

Zapytaj o najbliższy termin. Dowiedz się więcej o oczekiwanej naprawie. Umów się na wizytę przywracającą Twój pojazd do bezpiecznej jazdy.

nr tel. 788 273 020 (Piotr)
(od 7:00 do 22:00)

piotr@mechaniksamochodowytarnow.pl

Na wiadomości mailowe odpowiadam do 1h w dzień do 3h w nocy :)